Mithatpaşa Cad. No:66/6      Tel: 0312-419 38 65      Fax: 0312-222 78 43
Meksika'nın bu renkli yaşamı sadece yüzen bahçede değil şehirdeki özel meydanlarda da devam eder. Çeşitli müzik guruplarının bulunduğu bu yerlerde paranızı ödeyerek istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Kıyafetleriyle, yemekleriyle ve müzikleriyle çok renkli bir yaşamları olan Meksikalıların hayata her zaman pozitif baktıkları ve her şeyi kendilerine dert etmedikleri görülür.
Müzik ve renk Meksika'daki yaşamı çağrıştıran iki büyük özellik. Meksiko city de bulunan yüzen bahçeler de bu özellikleri her yerde bulabilirsiniz. Renk renk çiçeklerin bulunduğu yüzen adalar ve bunlann arasından özel sandallarla geçen müzisyenler ve mis kokulu yemekler Meksiko city'nin en renkli yüzüdür. Pek çok sandaIın bir arada yol aldığı yüzen bahçelerde Meksika müziği söyleyen çalgı ekibi herkesin istediği müzikleri sötleyerek bulunduğumuz sandalı takip eder. Bu renkli ve müzikli sandal yolculuğunda yöreye özgü eşyalar satan satıcıları da yanı başınızda bulmanız mümkündür.
Meksikalı şarkıcılar
Renkli sandallar
Kaktüsler
Meksikalıları farklılaştıran diğer özellikleri kıyafetleridir. Geniş kenarlı kocaman şapkalarını bilmeyen yoktur. Çizgi romanlarda ve filimlerde geniş şapkasının altında uyuyan Meksikalı görmek her zaman mümkündür. Ayırıca çok renkli pançoları da onların simgelerinden biridir. Müziğe olan düşkünlükleri de boyunlarında sürekli asılı duran gitarlarından anlaşılır.
Ülkenin her tarafında görülen kaktüs bitkisi de iklim ve toprak koşulları nedeniyle orman oluşturacak kadar gelişmiştir. Ve böylece Meksika'yı belirley dört unsur Şapka, Panço, Gitar ve Kaktüs doğal yaşam ve tabiat sonucu ortaya çıkmıştır. Tüm yazılarda ve resimlerde bu dört unsuru görmek mümkündür.
Meksikanın yerel yemeği tortilla
1 Kasım ölüler günü için hazırlamış çikolata kafatasları (Meksika)

Vakıf Hakkında
Faruk Erem
Hümanist Dergi
Eğlendirirken Düşündüren İnce Eleştiriler

Ceza Hukukunda "Stres" Kavramıı

Faruk Erem'in Gazete Arşivinden

Faaliyetlerimiz

MASKE VE MASKLAR

SEYAHAT

MAYA UYGARLIĞI

MEKSİKA

Şiir - KORKU

KARİKATÜR SANATI

Faruk Eremin Adalet Psikolojisi Kitabından

Pilav

Şiir - ADALET

Ön Kapak İçi

Arka Kapak İçi

Arka Kapak

Haberler
Gezelim Tanıyalım
Bize Yazın