Vakıf Hakkında
Faruk Erem
Hümanist Dergi
Yaşantımıza Anlam Katan...
Sanat ve Bilim
Faruk Erem'in Gazete Arşivinden
Faruk Erem'in Adalet Psikolojisi Kitabından
Söğüt Ağacı (Şiir)
Vakfımızın ve Sanatevimizin Çalışmaları
Şelaleler
Akdamar Adası
Yemeklerimizden: Cacık
Sağlık Köşesi
Renklerin ve Çizgilerin İfadesi
Zamanın Farkına Var

Bekleyen Biri Var
Haberler
Sizden Gelenler
Bize Yazın

YAŞAMIMIZA ANLAM KATAN DOĞAL GÜZELLİKLER

Özel sayı olarak çıkardığımız ilk dergimizden sonra ikinci olan bu dergimizin kapsamını anlatmadan önce tüm okuyucularımızı sevgi ile selamlıyorum. Bu sayımızda, tarihi değerinin yanında doğal güzelliğiyle öne çıkan adalardan ve şelalelerden örnekler vermeyi uygun gördük. Türkiye'den ve dünyadan seçtiğimiz bu örneklerin sizin de ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Yeryüzünde mevcut olan el değmemiş güzellikler, sanatçılara her zaman ilham kaynağı olmuştur. Yemyeşil tabiatın ortasından akan muhteşem çağlayanlar, masmavi gölün ya da denizin ortasında duran adalar, efsaneleriyle beraber büyülü bir atmosfer oluştururlar. Hava su ve yeşilin oluşturduğu eşsiz doğa güzelliklerini yaşamak ve hissetmek, insanlara hayat verir. Bütün bu güzellikleri oturduğumuz yerden -yada bulunduğumuz mekandan- algılamamız mümkün değildir. Bu farklı duyguları yaşayabilmek ve tadına varabilmek için onları arayıp bulmamız ve bulunduğu yerde görmemiz gerekir. Çok fazla uzaklara gitmeyi gerektirmeyen bu doğa harikası güzel yerler sadece etrafımıza dikkatle baktığımızda çevremizde bulunduğunu görebilecek kadar yakındır.

Yapmamız gereken tek şey bu tabiat güzelliklerini yaşamayı ve hissetmeyi önceliklerimiz arasına almaktır. Verdiğimiz örneklerin sizin önceliklerinizin sıralanmasında ufak da olsa bir değişiklik yapacağını umut ediyoruz.

Nevin EREM

Mithatpaşa Cad. No:66/6      Tel: 0312-419 38 65      Fax: 0312-222 78 43