Vakıf Hakkında
Faruk Erem
Hümanist Dergi
Kültür Zenginliğimiz

İnsan Hakları

Bitimsiz Geceler

Faruk Erem'in Eseri TV Dizisi Oldu

Faaliyetlerimiz

Simge Yapılar

Selçuklu Eserleri

Kaplıcalar

Mimar Sinan

Pan Kek

Arama

Akvaryum

Arka Kapak İçi

Arka Kapak

Ön Kapak İçi


Haberler
Gezelim Tanıyalım
Bize Yazın
Mithatpaşa Cad. No:66/6      Tel: 0312-419 38 65      Fax: 0312-419 76 25
Uzun yıllar Barolar Birliği Başkanlığı ve insan hakları konusunda Brüksel'de Türkiye'yi temsil eden hukuk Dr. Faruk Erem'in yıllardır büyük bir titizlikle mesleğindeki tüm gerçekleri objektif biçimde kaleme aldığı eserinin TV dizisi olarak gösterilmesi kendisine saygı duyanları ve sevenlerini de çok sevindirmiştir.

Dizinin çok beğeni kazanacağı bazılarına da hatalarını en güzel biçimde hatırlatacağı günün konusu haline gelen eserin 1970'lerde yazmaya başladığı bilinen Dr. Erem o tarihlerde bu eserini insan onurunun, insan haklarının değil şartlanmayla, en küçük bir yanılgıyla dahi zedelenmesinin, haksız akan gözyaşının acısını kendi yüreğinde hissettiğini, her insana nasip olmayacak bir yücelikle dile getirmekte idi. TV'de böyle bir eserin izlenmesi bir çok yorumlara fırsat vererek çok faydalı olacaktır.

Bir Ceza Avukatının Anıları

GEÇMİŞLE HESAPLAŞMA

Yıllar önce çevrilen ve bu akşam ilk bölümünü izleyeceğimiz dizi Prof Dr. Faruk Erem 'in anılarından yola çıkılarak hazırlandı.

Prof. Dr. Faruk Erem'in anılarından senaryosunun hazırlanıp, televizyona uyarlandığı dizi bu akşam ilk bölümüyle ekrana merhaba diyecek.

İlk bölümün konusu kısaca şöyle: Ceza reisliğinden emekli olan yaşlı bir adam yıllar önce verdiği ilk kararı düşünmeye başlar. İlk kez bir ağır ceza davasında üyelik yapacaktır. Genç ve deneyimsizdir. Olayların birden bire gelişmesi genç hukukçuyu derinlemesine düşünmekten alıkoyar.

Yeniliğinin verdiği duygular içinde, kendi kararını söylemez, yaşlı üyelerin kararına uyar. Yine de içi içini yemektedir, ortada bir yanlışlığın olduğunu hisseder.

Yıllar boyunca bu ilk davası bir türlü aklından çıkmaz. Uzun yıllar çeşitli insanlarla, olaylarla karşılaştıktan sonra emekli olur ve verdiği bu ilk kararı enine boyuna düşünür.