Vakıf Hakkında
Faruk Erem
Hümanist Dergi
Tabiatın Doğal Kaynakları

Vatana İhanet

Deniz Senfonisi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu

Mantar Meşesi

Portekiz

Sanatın Hayatımıza Katkısı

Faaliyetlerimiz

Antik Kültürün ve Doğal Kaynakların Toplumsal Paylaşımı

Kalıtımlı Suçlu Psikolojisi

Pamukkale

Muhallebili Ayva Tatlısı

Arka Kapak İçi

Arka Kapak

Ön Kapak İçi


Haberler
Gezelim Tanıyalım
Bize Yazın
Mithatpaşa Cad. No:66/6      Tel: 0312-419 38 65      Fax: 0312-419 76 25
Sanat günlük yaşam içinde insanları yoran kararlar kurallar ve sınırlamalar arasında hayatı aydınlatan bir ışık, bir güzellik ve insanın kendini özgür hissettiği bir ortamdır.

Konusu ne olursa olsun ister müzik, ister resim, ister heykel ya da seramik, insan beyninin kendini özgürce ortaya koyabileceği bu ortamda insanlar yaratıcılıklarını keşfettiklerinde kendine olan güvenleri artacak ve insanlara bir şeyler sunabilmenin hazzını yaşayacaklardır. Sanatın çeşitli dallarında eserler üreten sanatçılar birbirleriyle paylaşmanın verdiği mutluluğu tadacak ve bu ortamda ortaya çıkan geniş hoşgörüye de tanık olacaklardır.

Yaşamın zorlu şartlarından bir süreliğine de olsa (sanat sayesinde) uzaklaşan insanlar kafalarını boşaltıp huzurlu bir şekilde yeni güne başlamaya hazır olacak ayrıca beyinlerinde sanatla ilgili bazı güzel şeylerin kalması da günlük olaylara bakış açılarını değiştirecektir. İnsanları robota dönüştüren hayatlarından kurtarmanın ve sosyalleşmenin en güzel yollarından biri sanattır. Sanatın değerini anlatan en güzel sözü Atatürk söylemiştir (Sanatı olmayan toplumların hayat damarlarından biri kopmuş demektir). Söylenecek en güzel söz budur.