Vakıf Hakkında
Faruk Erem
Hümanist Dergi
Tarım Alanları ve Meralar

Hakimin Tarafsızlığı

Endonezya

Korku

Pirinç

Luwak Kahvesi

Kelebekler

Faaliyetlerimiz

Bugünkü İnfaz Sisteminin Psikolojik Bakımdan Tenkidi

Biz Öyle Karar Verdik

Gündüz Uykusu (Şekerleme)

Küçük Pizzalar

Parahu Yanardağı

Arka Kapak

Ön Kapak İçi


Haberler
Gezelim Tanıyalım
Bize Yazın
Mithatpaşa Cad. No:66/6      Tel: 0312-419 38 65      Fax: 0312-419 76 25
TÜM DÜNYA İNSANLARININ
DEVAMI  İÇİN KORUNMASI

Dünya nüfusunun hızla artması ve tarım alanlarının azalması sonucunda oluşabilecek açlık konusunun ayrıntılarına girmeden önce 16. Yılımızın sonbahar sayısında hepinizi sevgi ile selamlıyorum. Her zaman olduğu gibi bu sayımızda da sezon içinde yaptığımız kültürel ve sanatsal faaliyetlerimiz konusunda sizleri bilgilendirmeyi ihmal etmedik.

Küresel ısınma neticesinde Dünyada meydana gelen iklim değişikliği tüm Devletlerin gündeminde olmasına rağmen bu konuda herhangi bir adım atma çabasında olan ülkeler fazla değildir. Aşırı sıcak ve yağışlar tarım alanlarına büyük zarar vermektedir. Dünya 'da ve ülkemizde ekilebilecek tarım alanları fazla değildir. Bu nedenle her devlet ancak kendi ihtiyacını karşılayabilecek kadar üretebilmektedir Ancak tarımda makineleşmiş büyük Devletler fazla ürün aldıklarında ihtiyaçlarından fazlasını satabilmektedir. Bu nedenle tüm insanların temel besini olan tahılların yetiştiği tarım alanlarını korumak için elimizden geleni yapmalıyız. Bu alanların başka şekilde kullanılmasına asla izin vermemeliyiz. En azından kendi tüketimimizi karşılayacak kadar ürün almamızı sağlayacak topraklarımızı verimli hale getirmeliyiz. Ayrıca insanların aç kalmaması için her şeyden önce tarımla uğraşan insanlara her türlü desteğin verilmesi gerekmektedir.

Tarımın yanında hayvancılığın da ölmemesi için meraların ve yaylaların da korunması sağlanmalıdır.. Tabiatın doğal düzeninin bozulmaması esastır. En önemli konu insanların karnını doyurmak olduğuna göre bundan sonra gelen her şey ikinci sıradadır. Çünkü aç insan hiçbir şey yapamaz.

TEMEL BESİN ÜRETİMİNİN
VE MERALAR
GEREKEN TOPRAKLAR: