Vakıf Hakkında
Faruk Erem
Hümanist Dergi
Hayvanlarımız
Bioritim
Faruk Erem'in Gazete Arşivinden
Kuşlar
Kaçak
Fantazya
Faaliyetlerimiz
Safari Günlüğü
Aile
Sağlık Köşesi
Reçeller
Karikatür

Haberler
Gezelim-Görelim
Bize Yazın
Faaliyetlerimiz

Vakfımız ve sanatevimizde ikinci dönem yaptığımız faaliyetlerin ilki havaların da düzelmeye başlamasıyla Eskişehir-Sivrihisar gezimiz oldu. Seyit Gazi türbe ve külliyesinin bulunduğu Seyit Gazi'yi de bu gezimiz sırasında ziyaret etmek fırsatımız oldu. Her zaman görme şansı bulamayacağımız bu bölgeyi görmek bizim için bir şanstı. Bölgedeki kilise, camii ve külliyeler, bazılarında bugün bile devam eden gelenekleri tanımamıza vesile oldu.

Yıllardır oturduğumuz bir şehir olmasına rağmen hala görmediğimiz ya da dikkat etmediğimiz pek çok yeri bulunan Ankara'nın tarihi yerlerini gezip sürekli yenilenen ve her geçen gün yeni çıkarılan eserlerle zenginleşen Anadolu medeniyetleri müzesini rehberimiz eşliğinde dolaştık. Gezinin sonunda Ankara ile ilgili pek çok yeni şeyler öğrendik.

Haziran ayında geçen sene olduğu gibi yıl içinde yaptığımız resimleri ve ebru çalışmalarımızı sergiledik. Bu arada çeşitli el işlerinden oluşan bir de mini kermes düzenledik. Dostlarımızın katılımıyla güzelleşen sergi ve kermesimizde bulunan el ürünleri oldukça ilgi çekti. İnternet vasıtasıyla yayın yaptığımız web sayfalarımızı düzenleyen şirketlerle geçen sene olduğu gibi bu yıl da çalışma kararı aldık. Yaptıklarımızı ve yeni sayısı çıkan dergilerimizi sayfamızda güncelledik.
Mithatpaşa Cad. No:66/6      Tel: 0312-419 38 65      Fax: 0312-222 78 43