Vakıf Hakkında
Faruk Erem
Hümanist Dergi
Efsaneler

Meşru Müdafaa Fikri Ölüm - Cezası

Faruk Erem'in Şiiri "ÇARESİZ"

Sinop

Papatya

Sağlık Köşesi

Faaliyetlerimiz

Çapraz Sorgu

Kaçak

İtalyan Hikayesi

Tarsus

Pastalar

Ön Kapak İçi

Arka Kapak İçi

Arka Kapak


Haberler
Gezelim Tanıyalım
Bize Yazın
Mithatpaşa Cad. No:66/6      Tel: 0312-419 38 65      Fax: 0312-222 78 43
Kalabalığın arasında onu ön sıralardan izleyen patronu bir ara yanında duran iki Japon turistin konuşmasına tanık olur. Japonlardan birisi arkadaşına şöyle der: "Kürsüde duranlardan birisi bizim Carlo acaba yanında duran takkeli adam kim?" Bunu duyan patron düşer bayılır. Kürsüden patronunun bayıldığını gören Carlo "bizim patrona bir şey oldu" diyerek koşar gelir ve patronun ayılmasına yardımcı olur. Bunun üzerine patron Carlo'ya söz verdiği gibi yüklü bir zam yapar.

       üyük bir şirkette çalışan Carlo'nun patronu bir gün şirketi tanıtmak ve gelişmeleri göstermek için ülkeyi ziyaret eden, Amerikan Başkanına şirketi gezdirirken Carlo'nun çalıştığı bölüme girerler ve girer girmez de Başkan hemen Carlo'ya seslenir, selâmlaşır ve konuşurlar. Ziyaret bittikten sonra patron Carlo'yu çağırır ve Başkan'ı nereden tanıdığını sorar. Carlo." Onunla bir toplantıda tanışmıştık" der.
 B
Daha sonra ülkeyi ziyaret eden İngiltere'nin bir bakanına şirketi gezdirirken Carlo'nun çalıştığı bölüme gelirler ve bakan Carlo'yu görür görmez seslenir, selâmlaşır ve konuşurlar. Ziyaret bitince patron sorar:" onu nereden tanıyorsun ", Carlo "bir tatbikatta birlikte görev yapmıştık" der. Bir süre sonra ülkeyi ziyaret eden Rusya Devlet Başkanına şirketi gezdirirken Carlo'nun çalıştığı bölüme geldiklerinde Başkan Carlo'ya seslenir, selâmlaşarak, konuşurlar. Ziyaret sonrası patron gene sorar: "Başkanı nereden tanıyorsun" Carlo, " bir gezide birlikte seyahat etmiştik " diye cevap verir. Bunun üzerine patron Carlo'ya şöyle bir teklifte bulunur." Eğer sen papa'yı da tanıyorsan ve kürsüde konuşurken yanına çıkarsan senin maaşına yüklü bir zam yapacağım" der. Carlo da kabul eder.
Carlo ve patronu Papa'nın halka hitap edeceği ve büyük bir kalabalığın toplandığı alana gelirler. Patronu Carlo'ya " hadi bakalım git ve kürsüye çık " der. Carlo patronun yanından ayrılır ve kürsünün yan tarafında bekleyen korumaların yanına gider, bir şeyler söyler ve onlara papa'ya verilmek üzere bir kâğıt verir. Patronu uzaktan onu izlerken -şimdi Carlo'yu yaka paça dışarı atacaklar- diye düşünmeye başlamıştır. Oysa tam tersi olur Carlo'nun verdiği kâğıdı Papa'ya götüren korumalar bir süre sonra dönüp Carlo'nun Papa'nın yanına çıkması için ona yol verirler. Carlo kürsüye çıkar ve akabinde Papa ile kucaklaşır ve onun yanında durur.