Vakıf Hakkında
Faruk Erem
Hümanist Dergi
Sevgi
İhtiraslar (Tutkular)
Faruk Erem'in Gazete Arşivinden
Eller- Faruk Erem
Faaliyetlerimiz
Anıtsal Yapılar
Fotoğrafçılık
Aşure
Doğal Güzellikler
Sağlık Köşesi
Bekledim (Şiir)
Sevgi (Şiir)

Haberler
Gezelim-Tanıyalım
Bize Yazın

Çeşitli olaylar karşısında insanların tepkisi farklı olduğu gibi, hadiselere bakış açısı da farklıdır. Aynı olay karşısında çeşitli insanların düşünceleri sorulursa kişi sayısı kadar farklı düşünce ile karşılaşırız. Bu farklı fikirleri ayrıntılar dikkate alınmazsa iki gurupta toplayabiliriz. Birincisini pozitif düşünenler oluşturursa ikincisini de negatif düşünceliler oluşturur.

Aynı olayı, bir kısım insanların negatif, diğerlerinin pozitif görmesinin nedeni o kişilerin düşünce tarzından kaynaklanmaktadır. Örneğin negatif olanlar bardağın boş tarafını görürken pozitif olanlar dolu tarafını görür. Bu düşünce tarzı insanların bütün hayatlarına yansır. Olaylara negatif açıdan bakanlar kendi yaşamlarını bu düşünce ile kararttıkları için her zaman endişe, korku ve umutsuzluk içindedirler, olaylara pozitif yaklaşanlar ise umutlu, neşeli ve yapıcı bir tutum içinde olurlar. İnsanların yaşam şekline yansıyan düşünceleri onların sağlığı üzerinde de etkilidir. Pozitif düşüncenin insan hayatına yaptığı olumlu katkı onun sağlığını da olumlu yönde etkiler. Çevremizdeki güzelliklerin farkına varıp, insanlara hoşgörü ile yaklaşırsak bu olumlu davranışın hayatımıza getireceği faydaları kısa sürede görebiliriz. Ruh ve beden sağlığının bir bütün olduğunu gözönüne alırsak olumlu ruh halinin sağlığımız üzerinde olumlu etki yaratacağı tabiidir.

Yaşadığımız dünyadan zevk almak, sağlıklı ve dinç kalmak için olaylara iyi yönden bakmayı öğrenmemiz ve bu olumlu düşünceyi bütün hayatımıza yansıtmamız gerekmektedir.

Mithatpaşa Cad. No:66/6      Tel: 0312-419 38 65      Fax: 0312-222 78 43