Vakıf Hakkında
Faruk Erem
Hümanist Dergi
Sanatsal Güzellikler
Ceza Adaleti (F.Erem)
Faruk Erem'in Gazete Arşivinden
Bitimsiz Geceler- Faruk Erem
Faaliyetlerimiz
Saraylar
Hayal Gücü
Turşu
Törenler
Su Hayattır
Aşkın Çilesi
Karşılaşma

Haberler
Gezelim-Görelim
Bize Yazın

Bu yıl ikinci dönemde başladığımız ebru çalışmalarımızı Haziran ayında yaptığımız sergi öncesinde tamamladık. Bu arada ebru sanatının ipek üzerinde uygulanmasını ebru hocamız Güler Elhan'ın atölyesinde gerçekleştirdik. Ebru'nun çok değişik desenlerini bu çalışmayla öğrenmiş olduk.

2003 yılı sonlarında başlayıp 2004 yılı başında tamamladığımız fotoğraf çekimi uygulamalarını geliştirmek ve Faruk Erem Hatıra Ormanı'nı ziyaret etmek üzere Gökçeyurt köyüne gezi düzenledik.
Fotoğraf için çok değişik konuların bulunduğu bu köy ziyareti hem çalışmalarımız hem de doğayla içiçe olmamız nedeniyle keyifli anlar yaşamamıza vesile oldu.

Her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilerimizle beraber bir kültür gezisi gerçekleştirdik. Mayıs ayında yaptığımız bu gezide Çorum civarında bulunan eski Hitit medeniyetinin başkenti Hattuşaş ve Alacahöyük'ü gezerek tarihi bilgilerimizi yeniledik.


Oldukça geniş bir alana yayılmış olan bu eski medeniyetin kalıntıları, şehirlerin yerleşim tarzı, mabedleri ve yaşam şekilleri konusunda bize fikir verecek mükemmeliyetteydi.

Haziran ayında sezon boyunca yaptığımız çalışmalarımızı sergiledik. Ebru sanatının değişik şekillerde yaptığımız örneklerini ve yıl içinde uygulamalarını gerçekleştirdiğimiz fotoğraf çekimi çalışmalarımızın örneklerinden seçtiklerimizi ziyaretçilerin beğenisine sunduk.
Mithatpaşa Cad. No:66/6      Tel: 0312-419 38 65      Fax: 0312-222 78 43